Changes
Jump to navigation
Jump to search
← Older edit
Wiki-Editing Tutorial
(view source)
Revision as of 18:45, 5 March 2019
156 bytes added
,
5 years ago
→Editing Articles
Line 21:
Line 21:
|-
|-
! !! Wiki Code You Type !! Output on ICANNWiki
! !! Wiki Code You Type !! Output on ICANNWiki
+
|-
+
| Section Heading || <pre>==Section Heading==</pre> || <h2>Section Heading</h2>
+
|-
+
| Sub-Heading || <pre>===Sub-Heading===</pre> || <h3>Sub-Heading</h3>
|-
|-
| Italic || <pre>''italic''</pre> || ''italic text''
| Italic || <pre>''italic''</pre> || ''italic text''
Dustin Loup
Bureaucrats
,
Interface administrators
, lookupuser, staff,
Administrators
, translator
11,770
edits
Navigation menu
Personal tools
English
Log in
Request account
Namespaces
Page
Discussion
Variants
Views
Read
View source
View history
More
Search
Navigation
Home
Recent changes
Random page
Contact us
Sponsor us
Tools
Special pages
Printable version