Changes
Jump to navigation
Jump to search
← Older edit
Newer edit →
APNIC
(view source)
Revision as of 18:19, 6 November 2022
32 bytes added
,
1 year ago
→Executive Council
:
https://www.apnic.net/about-apnic/organization/structure/apnic-executive-council/ec-members/
Line 39:
Line 39:
! '''Name !! Position !! Until'''
! '''Name !! Position !! Until'''
|-
|-
−
| [[Gaurab Raj Upadhaya]] || chair || March
2021
+
| [[Gaurab Raj Upadhaya]] || chair || March
2023
|-
|-
−
| [[Vincent “Achie” Atienza]] || secretary || March
2022
+
| [[Vincent “Achie” Atienza]] || secretary || March
2024
|-
|-
−
| [[Kenny Huang]] || treasurer || March
2021
+
| [[Kenny Huang]] || treasurer || March
2023
|-
|-
−
| [[Sumon Ahmed Sabir]] || member || March
2022
+
| [[Sumon Ahmed Sabir]] || member || March
2024
|-
|-
−
| [[Yoshinobu Matsuzaki]] || member || March
2021
+
| [[Yoshinobu Matsuzaki]] || member || March
2023
|-
|-
−
| [[Kam Sze Yeung]] || member || March
2022
+
|Feng Leng
+
|member
+
|March 2023
+
|-
+
|[[Kam Sze Yeung]]|| member || March
2024
|-
|-
| [[Paul Wilson]] || Ex-officio ||
| [[Paul Wilson]] || Ex-officio ||
Gaurav.kansal
104
edits
Navigation menu
Personal tools
English
Log in
Request account
Namespaces
Page
Discussion
Variants
Views
Read
View source
View history
More
Search
Navigation
Home
Recent changes
Random page
Contact us
Sponsor us
Tools
Special pages
Printable version